Kategoria
AA

Znaki ewakuacyjne BHP

Kompleksowa oferta fotoluminescencyjnych znaków przeznaczonych do oznaczania kierunku ewakuacji oraz drzwi i wyjść na drodze ewakuacyjnej. W celu prawidłowego oznaczenia drogi ewakuacyjnej z każdego miejsca w budynku powinien być widoczny przynajmniej jeden znak wskazujący kierunek ewakuacji. Polecamy również Państwa uwadze:

- Znaki ewakuacyjne uzupełniające:
- Znaki ewakuacyjne (techniczne środki przeciwpożarowe):

Fotoluminescencyjne znaki ewakuacyjne dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl to kompleksowa oferta oznaczeń, które mają na celu wyznaczanie kierunków ewakuacji, drzwi oraz punktów zbiórki.

Znaki ewakuacyjne – zastosowanie

Znaki ewakuacyjne znajdują zastosowanie we wszystkich budynkach, w których przebywają ludzie – ma to związek z procedurami bezpieczeństwa. Z tego względu znaki ewakuacyjne muszą być obecne między innymi w zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej, w szkołach i w przestrzeni należących do kompleksów uczelnianych. Znaki ewakuacyjne BHP są podstawowym elementem procedur bezpieczeństwa w każdym miejscu pracy, co jest uregulowane między innymi w Kodeksie Pracy, w drugim rozdziale tego aktu prawnego – „Podstawowe zasady prawa pracy”. W dokumencie tym zapisano, że pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim podwładnym bezpieczeństwo w sposób zgodny z ustawą, natomiast w kolejnych aktach prawnych jasno określone jest, że stosowanie specjalnych znaków i oznaczeń należy do podstawowych procedur bezpieczeństwa w miejscu pracy. Z tego względu znaki ewakuacyjne BHP powinny bezwzględnie znajdować się wszędzie tam, gdzie pracują ludzie.

Znaki drogi ewakuacyjnej mają na celu przede wszystkim informować osoby, które mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie o procedurach ewakuacji, miejscach zbiórki, kierunku opuszczania budynku. Drogi ewakuacyjne powinny być jasno pokazane przez oznaczenia dróg. To jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa stosowanych w zakresie procedur ewakuacji. Co więcej, drogi ewakuacyjne powinny być znane wszystkim osobom przebywającym regularnie w budynku. Drogę ewakuacyjną określa się mianem prawidłowo oznaczonej, jeśli z każdego miejsca budynku widoczny jest minimum jeden znak, który wskazuje kierunek ewakuacji.

Oznaczenia dróg powinny być również jasne w kontekście procedur przeciwpożarowych. Drogi ppoż. należy oznaczyć klarownie w każdym budynku użyteczności publicznej lub zakładzie pracy. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko sytuacji, w których drogi ppoż. byłyby poszukiwane przez osoby korzystające z budynku dopiero w sytuacji zaprószenia ognia. Z tego względu oznaczenia dróg są bardzo istotnym aspektem BHP.

Piktogramy ewakuacyjne

Piktogramy ewakuacyjne cechują się białym kolorem. Znaki ewakuacyjne to kwadratowe lub prostokątne oznaczenia w kolorze zielonym, które są otoczone białą ramką. Charakterystyczny wygląd znaku i piktogramów ewakuacyjnych sprawia, że znaki ewakuacyjne z łatwością przyciągają uwagę, a co za tym idzie – mogą spełniać swoje zadania.

Znaki ewakuacyjne – oferta sklepu Znaki24.pl

Sklep internetowy Znaki24.pl oferuje szeroką gamę wysokiej jakości znaków ewakuacyjnych. Nasze oznaczenia są zgodne z aktualnie obowiązującymi normami i przepisami na terenie całej Polski. Co więcej, znaki ewakuacyjne dostępne w naszej ofercie tworzone są jedynie z najlepszych materiałów, między innymi folii samoprzylepnej, płyty PCV o grubości 1 mm lub płyty TD SYSTEM. Ponadto znaki ewakuacyjne w ofercie sklepu Znaki24.pl są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach!