Kategoria

Piktogramy GHS

Tereny objęte wyjątkowym ryzykiem wymagają odpowiednich oznaczeń, aby maksymalnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo osób tam przebywających. Niezbędne w takich miejscach okażą się zatem piktogramy GHS, czyli, innymi słowy, piktogramy wskazujące rodzaj zagrożenia. W naszym sklepie internetowym znaki24.pl znajdziesz szeroki wybór tego typu znaków ostrzegawczych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Piktogramy GHS – rodzaje

Piktogramy GHS określające rodzaj zagrożenia wskazują na substancje chemiczne, zagrażające zdrowiu i życiu. Pośród nich znajdują się te ostrzegające o:

  • substancjach stałych utleniających;
  • działaniu toksycznym na narządy;
  • gazach łatwopalnych;
  • niestabilnych materiałach;
  • substancjach i mieszaninach samoreaktywnych;
  • działaniu uczulającym;
  • działaniu drażniącym;
  • i wiele innych.

Norma GHS

Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji (GHS, czyli z ang. Globally Harmonized System) to międzynarodowy sposób kategoryzacji oraz oznakowania substancji chemicznych, który został wprowadzony przez ONZ w celu ujednolicenia znaków na świecie. Nasze piktogramy GHS spełniają wszelkie normy oraz są zgodne z europejskimi wytycznymi GHS. Zgodnie z rozporządzeniem CLP znaki GHS obowiązują w całej Unii Europejskiej, w tym również w Polsce.

Piktogramy GHS dobrej jakości

Nasze piktogramy GHS zostały wykonane z wytrzymałej płyty PCV oraz obleczone zostały folią samoprzylepną, dzięki czemu będą odporne na uszkodzenia i spełnią swoje zadanie. Wszystkie mają kształt białego kwadratu obwiedzionego na czerwono z czarną grafiką. Taki wygląd zapewnia im jednoznaczną czytelność oraz wzmacnia bezpieczeństwo.

Znaki GHS – w trosce o bezpieczeństwo

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem znaków GHS. Jeżeli potrzebujesz tego typu oznaczenia, Twoim obowiązkiem jest je zamieścić w widocznym miejscu. Nie zwlekaj i złóż zamówienie na znak z wybranej kategorii zagrożeń. W razie dodatkowych pytań chętnie pomożemy.