Kategoria
OA

Oznakowanie terenu / placu budowy

Oznakowanie terenów budowy zostało wyraźnie określone przez obowiązujące normy prawne. Zgodnie z nimi teren każdej rozpoczynającej się inwestycji ma być oznaczony odpowiednimi tablicami. Wielkość tablic, kształt, kolorystyka oraz dane, które powinny się na niej znaleźć są dokładnie opisane przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.02.2002r., Dz.U.Nr 108 poz. 953 . W ofercie naszego sklepu można znaleźć tablice optymalnie dostosowane do placów budowy, spełniające wszystkie wymogi prawne. Wykonane ze specjalnych materiałów, wykazują wyjątkową trwałość na zmienne warunki atmosferyczne. Tablice budowlane dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Tereny wojskowe zawsze wymagają indywidualnego oznakowania. W ofercie naszego sklepu można znaleźć również całą gamę tablic idealnie dostosowanych do potrzeb wojskowości.

Oznakowanie terenu i placu budowy – sklep Znaki24.pl

Znaki budowlane stanowią niezbędne elementy, które powinny znaleźć się na każdym terenie budowlanym. Ich głównym zadaniem jest informowanie o miejscu rozpoczętych prac, a co za tym idzie, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i osób postronnych, przebywającym w pobliżu.

Znaki na placu budowy – zastosowanie i rodzaje tablic

Obecność znaków budowlanych BHP w miejscu trwania prac budowlanych czy innego rodzaju terenu, na którym nie powinny znajdować się osoby nieupoważnione, przykładowo na terenach wojskowych, jest obowiązkowa. Mają one informować pracowników oraz przypadkowych przechodniów o trwających pracach bądź o ich charakterze. Oznakowanie nimi terenu zwiększy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie usprawni przebieg prac.

W zależności od rodzaju tablic mają one informować o różnego rodzaju sytuacjach, takich jak brak przejścia, obecność niebezpiecznych substancji w najbliższym otoczeniu czy spadające odłamki. Znaki informują również o obowiązku zakładania kasku bądź specjalnej odzieży odblaskowej, obuwia ochronnego i rękawic. Większość znaków drogowych budowlanych oraz innych tablic ostrzegających ma kolor żółty, a znajdujące się na ich powierzchni napisy pozostają czarne. Dzięki temu przekazywane za ich pośrednictwem informacje są dobrze widoczne i intuicyjne, co zwiększa poziom bezpieczeństwa na danym terenie.

Oznakowania możemy podzielić na tablice informacyjne oraz tablice ostrzegawcze. Pierwsze z nich powinny zawierać następujące informacje: adres oraz rodzaj przeprowadzanych robót, numer pozwolenia na budowę, dane inwestora, wykonawcy, kierownika budowy, numery telefonów alarmowych oraz numer telefonu okręgowego inspektora pracy. Wśród drugiej grupy znajdują się natomiast między innymi znaki ostrzegające przed wykopami, rusztowaniami, odpadami, robotami drogowymi itp.

Podstawa prawna o oznakowaniach terenu budowy

Każdy teren budowy, czy to prywatny, czy nie, musi zostać oznakowany przy pomocy znaków budowlanych. Ich kształt, rozmiary, kolorystyka oraz umieszczone na powierzchni informacje muszą zgadzać się z wytycznymi przedstawionymi przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.02.2002 r., Dz.U. Nr 108 poz. 953. Dostępne w ofercie sklepu Znaki24.pl spełniają wszelkie wymogi, przez co są zgodne z obowiązującymi normami i przepisami na terenie Polski.

Budownictwo BHP dba o bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i osób postronnych. Dostępne w naszej ofercie tablice oznakowania terenu i placów budowy spełniają wszelkie wymogi prawne, a co więcej, mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb terenu i placów, na specjalne zamówienie klienta. Do ich produkcji wykorzystywane są trwałe materiały, takie jak płyta PCV, folia samoprzylepna lub stal ocynkowana, które zapewniają znakom odporność na zmienne warunki atmosferyczne i działanie promieni UV. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tablic i znaków budowlanych, dostępnych w atrakcyjnych cenach. W sklepie Znaki24.pl znajdą Państwo również tablice wojskowe oraz znaki wojskowe spełniające wymogi dotyczące oznakowania terenów wojskowych.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4