Kategoria
SB

Stacje benzynowe (SB)

W tej grupie znaków dostępne jest oznakowanie BHP wykorzystywane na stacjach benzynowych. W ofercie sklepu można znaleźć tabliczki informujące o rodzaju paliwa czy oznaczenia istotnych punktów stacji paliw jak kompresor, odkurzacz czy myjnia. Oznaczenia stacji benzynowej są fachowo zaprojektowane i wykonane z trwałych materiałów, w pełni nowoczesne i wyraźne, zgodne z obowiązującym w Polsce prawem i kolorystyką.

Oznakowanie stacji paliw dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl to kompleksowa oferta oznaczeń, które informują między innymi o rodzaju dostępnego paliwa czy istotnych punktach znajdujących się na stacji. 

Oznaczenia na stacji paliw

Dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl oznaczenia dla stacji paliw znajdują zastosowanie na wszystkich stacjach benzynowych znajdujących się w naszym kraju. Ich wykorzystanie ma cel przede wszystkim informacyjny, ponieważ informacje zawarte na tabliczkach są umieszczone tam, aby oznaczyć np. typ paliwa lub miejsce, w którym umieszczony jest kompresor, myjnia samochodowa albo odkurzacz. Co więcej, oznaczenia na stacji paliw to również np. tabliczka z oznaczeniem maksymalnej wysokości pojazdu, który może podjechać w dane miejsce. To szczególnie istotna informacja dla kierujących autobusami, pojazdami ciężarowymi i innymi samochodami o dużej wysokości. Niekiedy wjazd w nieodpowiednio oznakowane miejsce i niewłaściwa ocena wysokości przez kierującego może skutkować groźnym wypadkiem i zniszczeniem pojazdu. Z tego względu podobne oznaczenia na stacji paliw są szczególnie ważne. 

Kolejnym ważnym oznaczeniem jest tabliczka przypominająca o zachowaniu odpowiedniej odległości od poprzedniego tankującego, co wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających ze stacji benzynowej. Istotne przy korzystaniu z dystrybutorów paliw okazują się również oznaczenia takie jak zakaz palenia, znak stop czy przypomnienie o wyłączeniu silnika na czas tankowania. Dzięki odpowiednim oznaczeniom możliwe jest przeciwdziałanie niebezpiecznym sytuacjom, wypadkom i awariom, które mogłoby wydarzyć się na stacji benzynowej. Odpowiednie oznakowanie stacji paliw jest konieczne dla bezpieczeństwa wszystkich kierujących, a także pracowników stacji. Warto podkreślić, że niektóre oznaczenia pełnią formę zakazu, a inne znaku informacyjnego. Równie ważne, co ogólne oznakowanie stacji, jest to, aby wszystkie oznaczenia paliw na stacji były jednoznaczne i widoczne dla kierujących podjeżdżających do dystrybutorów. 

Oznaczenie benzyny na stacji

Odpowiednie, jednoznaczne oznakowanie paliw jest bardzo ważne z perspektywy kierowcy, ponieważ w niektórych przypadkach nieuważne korzystanie z dystrybutora paliwa może skończyć się poważną awarią samochodu z uwagi na zastosowanie niewłaściwego paliwa. Dlatego też oznaczenia benzyny muszą być bardzo wyraźne i podkreślać typ paliwa w sposób jednoznaczny. Na stacjach benzynowych spotykamy takie oznaczenia benzyny, jak paliwo bezołowiowe – 95 oktanów, paliwo bezołowiowe – 98 oktanów, a także benzyna uniwersalna czy LPG (gaz napędowy propan butan). Każde istotne oznaczenie benzyny na stacji znaleźć można w sklepie internetowym Znaki24.pl. Odpowiednie oznaczenie benzyny na stacji oraz wyraźne wyznaczenie miejsc przy dystrybutorach to jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa na stacji benzynowej. 

Znak stacja paliw

Znak stacja paliw również należy do istotnych oznaczeń, które informują wszystkich kierujących o miejscu, w którym położona jest stacja benzynowa. Dzięki niemu kierujący wiedzą, gdzie się kierować. W Znaki24.pl dostępne są oznaczenia paliw na stacjach nieświecące, wykonane z płyty PCV 1 mm, płyty TD SYSTEM samoprzylepnej oraz folii samoprzylepnej. Wymiary oznakowań to m.in.: CE – 300 × 150 mm, D2 – 210 × 210 mm, DE – 200 × 400 mm, DH – 205 × 220 mm, DR – 259 × 280 mm, EC – 600 × 300 mm oraz JM – 500 × 1100 mm.