Kategoria
BA

Znaki ochrony przeciwpożarowej (BA)

Znaki ochrony przeciwpożarowej mają za zadanie ostrzegać przed niebezpieczeństwem pożaru, a w przypadku zaprószenia ognia mają za zadanie ułatwić akcję gaśniczą przez wskazie miejsc rozmieszczenia sprzętu przeciwpożarowego. Tabliczki BHP PPOŻ zgodnie z ustawą o Ochronie Przeciwpożarowej powinny się znaleźć w każdej szkole, biurowcu, zakładzie pracy czy dowolnym innym budynku użyteczności publicznej. Piktogramy przeciwpożarowe zostały opracowane przez specjalistów zgodnie z najnowszymi przepisami i spełniają normę PN-N-01256-04:1997 . Oznaczenia PPOŻ dostępne są w rożnych wariantach, dzięki czemu łatwo je dopasować do rożnych pomieszczeń. Solidne wykonanie i łatwość w montażu to dodatkowe cechy tabliczek BHP dostępnych w sklepie.

Znaki ochrony przeciwpożarowej to oznaczenia, które mają przestrzegać przed niebezpieczeństwem pożaru. Stanowią obowiązkowe wyposażenie budynków użyteczności publicznej.

Znaki ochrony przeciwpożarowej – podstawa prawna

Znaki ochrony ppoż. powinny znajdować się w każdym budynku użyteczności publicznej, do których zaliczamy między innymi biurowce, zakłady pracy, szkoły lub urzędy. Jest to uregulowane w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Kontrola tego, czy znak ochrony przeciwpożarowej umieszczony jest w danym miejscu, należy do obowiązków pracodawcy lub osoby zarządzającej budynkiem.

Warto podkreślić, że wszystkie piktogramy umieszczone na znakach bezpieczeństwa pożarowego, są zgodne z normą PN-N-01256-04:1997 i na bieżąco aktualizowane przez specjalistów przy każdej zmianie prawa. Wszystkie znaki ochrony przeciwpożarowej oferowane przez naszą firmę są zgodne z przepisami, które obowiązują na terenie Polski i nie tylko. W naszej ofercie posiadamy również znaki, które są zgodne z międzynarodową normą PN-EN ISO 7010. Dzięki temu, oznaczenia przeciwpożarowe, które są umieszczone w wielu budynkach, mają ujednoliconą kolorystykę oraz wygląd. Przez to są bardziej intuicyjne i bez trudu rozpoznawane przez wszystkie osoby, co wpływa na podniesienie bezpieczeństwa.

Znaki ochrony przeciwpożarowej – informacje praktyczne

Znak ochrony przeciwpożarowej możemy rozpoznać dzięki cechom charakterystycznym tego typu oznaczeń, takim jak czerwone tło, na którym umieszczony jest biały lub czarny piktogram. Zdecydowana większość oznaczeń, które są zaliczane do znaków ochrony ppoż. jest kwadratowa lub prostokątna. Nie dotyczy to jednak wszystkich symboli – przykładowo znak ochrony przeciwpożarowej ostrzegający przed niebezpieczeństwem wybuchu ma kształt trójkąta i znajduje się na żółtym tle.

Znaki ochrony przeciwpożarowej stworzone są w celu ostrzegania przebywających w danym budynku osób o niebezpieczeństwie pożaru. Niektóre z nich informują o zakazach, które powstały w celu utrzymania bezpieczeństwa, takich jak „palenie tytoniu zabronione”. To tak zwane znaki zakazujące, dzięki nim wiemy, jakie zachowania mogą spowodować potencjalne zagrożenie. Inne znaki ochrony przeciwpożarowej informują o położeniu środków bezpieczeństwa, takich jak gaśnica. Umożliwia to ułatwienie akcji gaśniczej podczas zaprószenia ognia w budynku.

Znaki bezpieczeństwa pożarowego w ofercie sklepu Znaki24.pl

Znaki bezpieczeństwa pożarowego, które znajdują się w naszym sklepie, doskonale sprawdzą się w każdym budynku użyteczności publicznej i zakładzie pracy. Sklep Znaki24.pl oferuje znaki ochrony przeciwpożarowej w różnych wariantach. Co za tym idzie – towary dostępne w naszym sklepie można bez problemu dopasować do potrzeb różnych pomieszczeń. Bez problemu można dostosować rozmiar i materiał, z którego zostały wykonane oznaczenia do własnych preferencji. W naszym sklepie znaleźć można znaki ochrony ppoż. na folii samoprzylepnej, płycie PCV lub samoprzylepnej płycie TD SYSTEM. Dostępne w naszej ofercie produkty cechuje solidne wykonanie oraz łatwość montażu tabliczek. Znaki ochrony przeciwpożarowej, które można zakupić w naszym sklepie, z pewnością okażą się najlepszym wyborem, zwłaszcza że oferujemy je w bardzo konkurencyjnych cenach. Z tego względu serdecznie polecamy znaki ochrony przeciwpożarowej z opisem, które jak wcześniej wspomniano, spełniają wszystkie restrykcyjne normy określone w polskim prawie.