Kategoria

Znaki ochrony środowiska (znaki ekologiczne)

Znaki ochrony środowiska (znaki ekologiczne) są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu przyrody. Wyjścia do lasów lub pobyty nad wodą są chwilą wytchnienia i regeneracji. Niestety często zapominamy o tym, że jeśli chcemy cieszyć się tym wszystkim w pełni bezpiecznie i na długo to musimy przestrzegać pewnych zasad. Tutaj z pomocą przychodzi nam odpowiednie oznakowanie. W tej kategorii znaków znajdziemy szeroki wybór znaków leśnych przekazujących najważniejsze informacje dotyczące lasu oraz zakazy i nakazy określonych zachowań, które mają zadbać o ochronę zasobów leśnych i osób odwiedzających. Nie zabrakło także znaków, które minimalizują zagrożenia podczas odwiedzania akwenów wodnych – oferujemy tablice określone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych oraz wzorów znaków zakazu, nakazu oraz znaków informacyjnych i flag oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie ewidencji oraz sposobu oznakowania kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Dla zachowania równowagi na naszej planecie niezbędne jest też stosowanie podstawowych zasad ekologii takich jak segregacja odpadów – tutaj też mamy do zaoferowania całą gamę naklejek i tabliczek mających ułatwić to zadanie.

Znaki ekologiczne dotyczące ochrony środowiska są oznaczeniami, które możemy spotkać w wielu miejscach. Przekazują one informacje na tematy związane z turystyką, ekologią oraz ogólnie pojętą przyrodą, dbając o dobro środowiska naturalnego, a jednocześnie bezpieczeństwo przebywającego w pobliżu człowieka.

Znaki ochrony środowiska (oznaczenia ekologiczne) – rodzaje

Znaki ekologiczne (oznaczenia ekologiczne) związane z ochroną środowiska są bardzo popularne zwłaszcza w miejscach związanych z turystyką oraz rekreacją. Ich głównym zadaniem jest informowanie oraz ostrzeganie, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa między innymi turystom, jak również środowisku naturalnemu. Znaki ekologiczne oraz piktogramy turystyczne spotkać możemy w takich miejscach jak wejścia do lasu, wnętrze lasu, w górach, nieopodal jezior, przy wyciągach narciarskich czy na plażach. Dostosowywanie się do nich zapewni ochronę otaczającej nas przyrody, a także bezpieczny wypoczynek.

Wśród znaków informacyjnych możemy znaleźć wiele odmiennych tabliczek, które informują o lokalizacji konkretnych miejsc czy sposobie postępowania w różnych sytuacjach. Bardzo często występują one jako znaki dotyczące ochrony środowiska z opisem. Opisy informują o ważnych zasadach, które należy przestrzegać, między innymi o zakazie rozpalania ognisk, o położeniu leśniczówki lub schroniska w górach oraz wielu innych.

Oznaczenia ekologiczne, informacyjne okażą się pomocne również w przypadku, gdy chcemy wskazać drogę do punktu widokowego, stoku narciarskiego lub szlaku. Wśród znaków znajdziemy również tabliczki ostrzegające przed zagrożeniem, między innymi znaki ostrzegawcze nad wodą: ostrzegające przed niską temperaturą wody czy głębokością, przestrzegające przed nagłymi uskokami, osuwiskami czy występowaniem zwierząt z wścieklizną.

Piktogram ekologiczny jest równie często spotykanym oraz potrzebnym znakiem, którego celem jest dbanie o środowisko naturalne. Etykiety ekologiczne tego rodzaju najczęściej informują o segregacji odpadów, o zakazie łowienia ryb, występowaniu danych gatunków zwierząt czy roślin, które należą do gatunków zagrożonych.

Znaki ekologiczne dotyczące ochrony środowiska z opisem w ofercie sklepu Znaki24.pl

Dostępne etykiety ekologiczne w bogatej ofercie sklepu Znaki24.pl to gwarancja zadowolenia oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na danym terytorium. Oferowane produkty wyróżniają się najwyższą jakością, której towarzyszą wyjątkowo atrakcyjne ceny. Do produkcji oznaczeń wykorzystywane są bardzo wytrzymałe materiały, przystosowane do długoletniego przebywania w otoczeniu zmieniających się warunków atmosferycznych. Wśród materiałów znajduje się wytrzymała folia samoprzylepna oraz płyta PCV 1 mm. Są to tworzywa nieświecące, które pozostają widoczne i czytelne przez długie lata. Szeroki wybór znaków pozwoli każdemu na znalezienie odpowiedniego produktu o wymaganych wymiarach.

Oferowane znaki ekologiczne są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami na terenie Polski, takimi jak Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Rozporządzenie Ministra Środowiska, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych. Co więcej, etykiety ekologiczne są zgodne ze standardem TOP DESIGN.

Strona:
  1. 1
  2. 2
Strona:
  1. 1
  2. 2