Kategoria

Nalepki przemysłowe i ostrzegawcze

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, podczas transportu substancji niebezpiecznych należy stosować właściwe znaki ostrzegawcze. Parametry znaków określa międzynarodowa konwencja, a za jej nieprzestrzeganie grożą sankcje karne. Piktogramy ADR i RID wykorzystywane są w transporcie kołowym i kolejowym do oznaczenia przewozów i towarów niebezpiecznych. W dziale dostępne są również znaki przemysłowe związane z bezpieczeństwem produktu. Obowiązkiem każdego producenta jest wprowadzanie na rynek wyłączne produktów bezpiecznych, o czym ma świadczyć ich prawidłowe oznakowanie. Dostępne w naszym sklepie znaki zaprojektowane są w taki sposób, aby spełniały międzynarodowe normy prawne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, cechuje je wyjątkowa trwałość. Dodatkowo piktogramy są proste w montażu, pokryte na całej tylnej powierzchni pianką samoprzylepną z łatwością dostosowują się do nierówności powierzchni.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, podczas transportowania substancji niebezpiecznych należy stosować właściwe znaki ostrzegawcze. Umożliwiają to profesjonalne naklejki ostrzegawcze, które są dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl.

Symbole ostrzegawcze

Parametry znaków ostrzegawczych określa specjalna, międzynarodowa konwencja. Jeśli nie przestrzega się jej postanowień podczas przewozu substancji niebezpiecznych, w myśl prawa międzynarodowego mogą zostać nałożone sankcje karne. Symbole ostrzegawcze są bardzo jasno określone i opisane. Piktogramy ADR i RID wykorzystywane są w transporcie kołowym i kolejowym i służą do oznaczenia przewozu towarów niebezpiecznych. Najwygodniejszą formą umieszczania piktogramów na pojazdach są wysokiej jakości naklejki ostrzegawcze ze sklepu internetowego Znaki24.pl. Dostępne w naszym sklepie naklejki są zaprojektowane tak, aby spełniać wszystkie międzynarodowe normy prawne. Co więcej, symbole ostrzegawcze umieszczone na naklejkach są zaskakująco trwałe, co umożliwione zostało dzięki wykonywaniu ich przy użyciu najnowszych technologii. Naklejki ostrzegawcze są bardzo proste w montażu. Ich tył jest pokryty pianką samoprzylepną, która bezproblemowo dostosowuje się do każdej powierzchni. Naklejki są odporne na zdzieranie, i różne warunki atmosferyczne. 

Naklejki ostrzegawcze – zastosowanie

Dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl naklejki ostrzegawcze znajdują również inne zastosowania poza oznaczaniem pojazdów przewożących substancje niebezpieczne. Są wykorzystywane również w celu oznaczania bezpieczeństwa produktu. W takim przypadku mówimy o znakach przemysłowych. Muszą być one stosowane przez producentów do oznaczania produktów, które zostały przetestowane pod względem bezpieczeństwa. Towary, które mają naklejki przemysłowe poświadczające to, że są przetestowane, mogą być dopuszczone na rynek. Dostępne w sklepie naklejki tego typu również spełniają wszystkie normy i mogą być stosowane przez producentów do oznaczania swoich produktów. 

Poza naklejkami informującymi o substancjach niebezpiecznych czy bezpieczeństwie produktu, w sklepie Znaki24.pl można znaleźć również naklejki ostrzegawcze na przesyłki, informujące np. o obecności szklanych produktów w kartonie czy konieczności ochrony przed wilgocią. W sklepie internetowym można znaleźć również nalepki mówiące np. o stronie przesyłki, która jest górą ładunku.

Naklejki ostrzegawcze na maszyny budowlane

Kolejną kategorią są specjalne naklejki do wykorzystywania na maszyny budowlane. Naklejki ostrzegawcze na maszyny mają na celu informować o potencjalnym niebezpieczeństwie związanym z jej działaniem. Warto podkreślić, że wszystkie symbole ostrzegawcze umieszczone na specjalnych naklejkach dostępnych w sklepie Znaki24.pl charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Nalepki składają się z solidnych materiałów takich jak m.in. folia samoprzylepna, płyta PCV 1 mm oraz płyta TD SYSTEM samoprzylepna. Mogą mieć także różne wymiary, od 25 × 25 mm aż do 400 × 300 mm. Z tego względu mogą być swobodnie stosowane jako naklejki ostrzegawcze również na maszyny budowlane, które często pracują w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a także w towarzystwie pyłu i innych zanieczyszczeń.