Kategoria
OA

Tablice i znaki budowlane BHP

Zgodnie z obowiązującym w Polce prawem, każde miejsce rozpoczynającej się inwestycji powinno być prawidłowo oznakowane, aby ograniczyć ryzyko wypadku. Prawidłowe oznaczenie placu budowy regulują przepisy prawa budowlanego. Dostępna na stronie oferta budowlanych znaków bhp obejmuje tablice informacyjne budowlane, ostrzegawcze czy oznaczenia terenów, które wykonane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. Tablice budowlane dostępne są w różnych formach, wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Zapraszamy do zakupów!

Tablice ostrzegawcze i znaki budowlane BHP | Zobacz cenę – sklep znaki24.pl

Tablice budowlane BHP to niezbędne oznaczenia, które powinny pojawić się w miejscu rozpoczęcia budowy każdej inwestycji. Ich celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, poprzez zminimalizowanie liczby sytuacji bezpośrednio zagrażających zdrowiu bądź życiu.

Niezbędne tablice i znaki na budowie

Przed rozpoczęciem każdej budowy, prywatnej bądź nie, właściciel lub osoba nadzorująca ma obowiązek odpowiedniego oznakowania terenu. Celem tego ma być ograniczenie ryzyka wypadku spowodowanego brakiem wiedzy na temat przeprowadzanych prac. Tablice budowlane, które powinny znaleźć się na obszarze budowy, mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa pracowników, a także przypadkowych przechodniów, którzy mogą znaleźć się w pobliżu placu budowy. Tablice podzielić możemy na dwie główne grupy. Pierwszą z nich będą tablice informacyjne, które jak już nazwa wskazuje, informują o charakterze wykonywanej pracy, czasie rozpoczęcia budowy oraz jej dokładnym miejscu. Poza tym na tablicach powinny znaleźć się informacje dotyczące danych oraz danych kontaktowych osób odpowiedzialnych na przeprowadzane prace, numery telefonów alarmowych oraz numer telefonu okręgowego inspektora pracy. Drugi rodzaj to tablice ostrzegawcze, których celem jest poinformowanie o możliwości wystąpienia niebezpieczeństwa na określonym obszarze. Wśród tego rodzaju tablic najczęściej spotykanymi są oznaczenia takie jak: „Przejście zabronione”, „Rusztowanie w remoncie” czy „Wyjazd z budowy”. W naszej ofercie znajdują się również tablice ostrzegające przed głębokimi wykopami, niebezpiecznymi materiałami czy przed obecnością maszyn budowlanych.

Wygląd tablic i znaków budowlanych

Każdy ze znaków znajdujących się na budowie, a także każda tablica budowlana musi odpowiadać standardom zgodnym z wytycznymi przepisów prawa budowlanego. Oznaczenia powinny zostać zachowane w odpowiednim kształcie, wymiarach, kolorach, a także przekazywać konkretne informacje w odpowiedni sposób. Tablice budowlane charakteryzują się żółtym kolorem, a znajdujące się na nich napisy powinny być w kolorze czarnym. Same tablice mają mieć kształt prostokątów. Dzięki takiej charakterystyce są one dobrze widoczne, a także zrozumiałe i intuicyjne, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

Tablice i znaki budowlane dostępne w sklepie Znaki24.pl

Oferowane w naszym sklepie Znaki24.pl tablice budowlane spełniają wszelkie wymogi oraz są zgodne z obowiązującymi normami i przepisami na terenie całej Polski. Daje to Państwu gwarancję prawidłowego oznakowania terenu budowlanego, a przez to zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Nasze tablice oraz znaki wyróżniają się najwyższą jakością, a także odpornością na działanie promieni UV oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Wynika to z wykorzystania do ich produkcji wytrzymałych materiałów, takich jak płyta PCV lub folia samoprzylepna. Zachęcamy do zakupu tablic i znaków budowlanych, które oferujemy Państwu w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4