Kategoria

Tablice informacyjne budowlane

Tablica informacyjna budowlana zgodna z obowiązującym w Polsce prawem budowlanym, powinna znaleźć się na każdym placu budowy. Znajdujące się na jej powierzchni informacje mają do spełnienia szereg istotnych funkcji, wpływających na bezpieczeństwo oraz tempo wykonywanej pracy.

Tablice budowlane informacyjne – wymogi

Na obszarze każdego placu budowy, a także w jego najbliższym obszarze, według obowiązującego w Polsce prawa budowlanego, powinny znajdować się tablice informacyjne budowlane o odpowiednim kształcie, wymiarach, kolorze, a także przekazujące informacje w poprawny sposób. Tablice mają mieć charakterystyczny żółty kolor, na którym znajdują się wyraźne czarne napisy informujące pracowników oraz osoby postronne o wykonywanych pracach. Tego rodzaju oznaczenia dzielą się na dwie podstawowe grupy: tablice informacyjne oraz tablice ostrzegawcze budowlane. Pierwsze z nich mają za zadanie przekazać podstawowe i najważniejsze informacje dotyczące wykonywanych prac budowlanych, między innymi o: rodzaju przeprowadzanych robót, dokładnym adresie, numerze pozwolenia, nadzorze budowy, inwestorze, wykonawcy, kierowniku budowy i robót, inspektorze nadzoru, numerze okręgowego inspektora pracy, a także numery telefonów alarmowych. Dane te koniecznie muszą znaleźć się na tablicy informacyjnej. Tablice ostrzegawcze natomiast mają na celu przekazanie informacji o możliwych niebezpieczeństwach, które mogą pojawić się na obszarze objętym pracami budowlanymi. Na tego rodzaju tablicach możemy spotkać ostrzeżenia przed rusztowaniem, maksymalnym obciążeniem, maksymalną liczbą osób, które mogą przebywać jednocześnie w danym miejscu i tym podobne.

Tablica informacyjna budowy – cena i dostępność w sklepie Znaki24.pl

Budowlana tablica informacyjna jest elementem niezbędnym do rozpoczęcia wszelkich prac budowlanych, prywatnych bądź innych. Najważniejszą kwestią jest to, aby spełniała wszelkie wymogi wynikające z regulacji polskiego prawa budowlanego. Dostępne w ofercie naszego sklepu Znaki24.pl oznakowania oraz tablice są zgodne z obowiązującymi normami i przepisami na terenie całej Polski, co daje Państwu gwarancję prawidłowego oznakowania terenu. Nasze produkty dodatkowo wyróżniają się najwyższą możliwą jakością, która wynika z wykorzystania do ich produkcji materiałów wytrzymałych, odpornych na działanie promieni UV oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Tablice powstają przy użyciu płyty PCV żółtej nieświecącej zapewniającej trwałość i solidność. Ich wygląd oraz wykorzystane materiały sprawiają, że umieszczone na tablicach informacje zawsze pozostaną dobrze widoczne, niezależnie od warunków pogodowych i upływu czasu.

Nasze produkty charakteryzują się najlepszą jakością, a dzięki spełnianiu koniecznych wymogów pozwolą na rozpoczęcie prac budowlanych, zwiększając bezpieczeństwo pracowników i osób postronnych. Jest to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku, gdyż oferujemy Państwu najatrakcyjniejsze ceny tablic budowlanych informacyjnych.