Kategoria
KA

Znaki radioaktywne (substancje radioaktywne - oznakowania)

Różnego typu promieniowanie może być niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Aby ostrzec osoby wkraczające w jego zasięg, należy w takich miejscach umieścić znaki ostrzegawcze. Znaki radioaktywne promieniowania jonizującego i elektromagnetycznego powinny spełniać określone normy prawne wg PN-79/J-08002. Odpowiednie oznakowanie jest również obowiązkowym elementem wyposażenia każdego zakładu pracy wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie niebezpiecznym promieniowaniem. Sklep Znaki24.pl oferuje szeroki wybór oznaczeń BHP. Wszystkie piktogramy dostępne w naszym sklepie spełniają obowiązujące w Polsce normy prawne. Aby dostosować nasz asortyment do oczekiwania klientów znaki dostępne są w różnych wariantach graficznych i formatach. To co wyróżnia nasz sklep to innowacyjna technologia i użycie wysokiej klasy materiałów pozwalające by zakup spełniał swoją funkcję przez długie lata.

>

Znak substancje radioaktywne należy do jednych z najważniejszych oznaczeń BHP w miejscach, gdzie człowiek może mieć styczność z promieniowaniem m.in. laserowym, jonizującym i elektromagnetycznym. Oznakowanie ostrzegawcze chroni osoby przed skutkami zdrowotnymi oddziaływania, takimi jak m.in. uszkodzenie tkanek, czy zaburzenia percepcji.

Znak ostrzegający promieniowania – dlaczego jest tak istotny?

Promieniowanie może być bardzo groźne dla człowieka, co udowodniono na przykładzie wielu naukowców, którzy pod koniec XIX i na początku XX wieku pracowali nad strumieniem fal i cząstek wysyłanych przez dane ciało. O tym, jak ważne są znaki promieniowania, świadczy przykład tego, że notatki Marii Skłodowskiej-Curie, które były wystawione na działanie promieniowania, wciąż są uznawane za niebezpieczne, mimo że od ich sporządzenia minęło już wiele lat.

Udowodniono, że promieniowanie bywa bardzo groźne dla człowieka, dlatego obligatoryjne jest stosowanie odpowiednich oznaczeń. znak substancje radioaktywne powinien być umieszczony wszędzie tam, gdzie ktoś może wkroczyć w zasięg szkodliwych fal jonizujących lub elektromagnetycznych.

W celu zapewnienia pracownikom oraz innym osobom przebywającym na niebezpiecznym terenie najwyższych możliwych norm bezpieczeństwa proponujemy wysokiej jakości oznaczenia promieniowania. Polecamy je szczególnie właścicielom prowadzącym zakłady pracy, w których na co dzień można spotkać się z promieniowaniem. W tego typu miejscach znak substancje radioaktywne jest niezbędny i powinien znaleźć się możliwie w największej liczbie.

Znaki promieniowania – normy prawne

Warto podkreślić, że wszystkie oferowane przez nas znaki promieniowania i inne oznaczenia BHP są w pełni zgodne z normami prawnymi panującymi obecnie w Polsce.

Stosujemy odpowiednie piktogramy promieniowania. Na każdym znaku, który jest dostępny w naszym sklepie, znajduje się odpowiednie oznaczenie. Promieniowanie, które jest symbolizowane przez ten znak, należy do kategorii promieniowania jonizującego, elektromagnetycznego lub laserowego. Co ważne, wszystkie piktogramy zostały usankcjonowane prawnie. Promieniowanie jonizujące i elektromagnetyczne powinno być oznaczone symbolami, które spełniają normy prawne według PN-79/J-08002.

Znak substancje radioaktywne w sklepie Znaki24.pl

Jako doświadczona na rynku firma zdajemy sobie sprawę, że wymagania naszych klientów są zróżnicowane. Oferujemy wiele oznaczeń BHP, które można zastosować w prowadzonym przez siebie zakładzie pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dostępne w sklepie internetowym Znaki24.pl spełniały wszystkie oczekiwania naszych klientów, dlatego oferujemy oznaczenia w wielu wariantach graficznych. Dysponujemy także różnymi formatami znaków promieniowania, dzięki czemu z łatwością można dobrać idealny rozmiar oznaczeń do specyfiki danego miejsca pracy. Nasze produkty powstają z użyciem najwyższej klasy materiałów oraz innowacyjnych technologii. Dlatego też znak substancje radioaktywne zakupiony w naszym sklepie internetowym będzie służył długie lata.